top of page
Search
  • Writer's picturePolsTaxi

Zarażajmy się uśmiechem z PolsTaxi

W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, nie zapomnijmy jaki mamy dzis dzień. Dziś dzielimy sie uśmiechem, robimy żarty.


Prima aprilis obchodzony jest 1 kwietnia w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia ludzie tradycyjnie sobie żartują.


Czyńmy swoją powinnośc i zróbmy komuś psikusa:)


Jakie żarty robią sobie ludzie? Prostym przykładem byłoby powiedzenie znajomemu, że jego sznurowadła są rozsznurowane. Mało zabawne? no tak... Może to nie jest twój humor, ale zawsze znajdzie się ktoś, kogo to rozbawi :)


W Irlandii popularnym dowcipem jest wysłanie kogoś na „głupiego posłańca”. Ofiara zostaje wysłana, aby dostarczyć list, rzekomo prosząc o pomoc. Kiedy osoba otrzyma list, otwiera go, czyta i mówi biednemu posłańcowi, że będzie musiał zanieść list innej osobie. Trwa to nadal, a ofiara przekazuje wiadomość kilku różnym osobom, dopóki ktoś sie nad nim nie zlituje nie pokaże, co mówi list: „Wyślij głupca komuś innemu”.

We Francji, Belgii, Holandii, Włoszech i francuskojęzycznych obszarach Kanady i Szwajcarii tradycja z 1 kwietnia znana jest jako „April Fish”. Typowym żartem jest próba naklejenia papierowej ryby na plecy ofiary bez zauważenia.

W Wielkiej Brytanii żarty i sztuczki można rozgrywać do południa 1 kwietnia. Po południu trik uważa się za pecha. Każdy, kto zapomina o tym i po południu próbuje żartować, sam staje się „prima aprilis”

Prima aprilis w mediach

Niektóre gazety, kanały telewizyjne i znane firmy publikują fałszywe wiadomości, aby oszukać ludzi 1 kwietnia. Jednym z najwcześniejszych przykładów tego było w 1957 r., Gdy program w BBC, brytyjskim kanale telewizyjnym w Wielkiej Brytanii, nadał raport o tym, jak spaghetti rośnie na drzewach. Film pokazał rodzinę w Szwajcarii zbierającą spaghetti z drzew, a wielu w to uwierzyło ponieważ w latach 50. Brytyjczycy nie jedli dużo makaronu, a wielu nie wiedziało skąd bierze się makaron.

W prima aprilis 1998 amerykańska sieć hamburgerów Burger King ogłosiła, że ​​stworzyła hamburgera dla leworęcznych. Reklama „nowego produktu” wyjaśniła, że ​​wszystkie składniki zostały obrócone o 180 stopni, dzięki czemu osoby leworęczne mogły wygodnie jeść. Następnego dnia Burger King przyznał, że ta reklama była mistyfikacją, ale zakomunikował, że tysiące klientów poszło do restauracji w całych Stanach Zjednoczonych, prosząc o leworęcznego burgera.

W erze „fałszywych wiadomości” w normalny dzień roku często trudno jest sobie wyobrazić, kiedy jesteśmy zmuszeni uwierzyć w coś, co nie jest prawdą, ale w Prima Aprilis trzeba być jeszcze bardziej czujnym. Nikt nie wie dokładnie, jak zaczęła się ta tradycja, ale jest wielu ludzi, którzy lubią ten beztroski dzień i chętnie utrzymują tradycję przy życiu.

Zarażajmy się uśmiechem z Pols Taxi :)

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page